niedziela, 29 marca 2015

Douszne maleńkości

Choć czasu mało, biżuteryjnie staram się nie lenić :) Dziś chciałabym Wam przedstawić kilka par kolczyków-sztyftów, wykonanych w ostatnim czasie:

1. Morskie kolce - kolczyki wykonane z koralików Toho w kolorach: Opaque Blue Turquoise i Opaque Turquoise oraz koralików spike w kolorze srebrnym. Zamontowane na sztyftach srebrnych próby 925. Kolczyki wyplecione z pomocą tutoriala przygotowanego przez Weraph, który znajdziecie tutaj.
2. Daggerowe kwiaty - kwiaty, wykonane z koralików typu dagger w dwóch rozmiarach, odrobiny FirePolish oraz białych Toho. W środku kulki kamieni naturalnych (niestety nie pamiętam nazwy...). Umieszczone na klipsach w kolorze złotym. Tutorial na ich wykonanie znajdziecie tutaj.

3. Kwiaty z Dragon Scale - ponownie kwiaty, jednak te są o wiele mniejsze - bo ich szerokość od płatka do płatka wynosi tylko 1 centymetr! Wykonane z ramach ćwiczeń po zakupie Dragon Scale - chciałam sprawdzić, jak się z nimi pracuje. Wykonując je, wzorowałam się na tutorialu na kwiatki z Rose Petals, który odpowiednio zmodyfikowałam na potrzeby Dragon Scale. Do wykonania kolczyków, oprócz wspomnianej smoczej łuski użyłam też Toho w kolorach Permanent Finish - Galvanized Alluminium oraz Starlight. Sztyfty są wykonane ze srebra próby 925. Kolczyki wykonałam dla siebie, bardzo często je noszę. Są urocze: niewielkie, skromne, idealne do pracy!

4. Pawie kwadraciki - jeśli widzieliście już naszyjnik 'Paw' (a jeśli nie - to obejrzycie go tutaj), to dorobiłam jeszcze do niego kolczyki. Użyłam kwadratowych kaboszonów szkła dichroicznego o boku długości 1 centymetra, koralików Miyuki Delica w rozmiarze 11/0 o obłędnym kolorze: DB-5 - Blue Metallic Rainbow oraz Toho 15/0 Higher-Metallic June Bug. Kwadraciki zaplecione dzięki tutkowi Weroniki Kaczor, która przygotowała go w oparciu o schemat zamieszczony w książce Shaped Beadwork autorstwa Diane Fitzgerald:


5. Neonowe kwadraciki - wykonane w ten sam sposób jak pawie kolczyki. W środku mamy neonowo różowe ćwieki o boku długości 1 centymetra, które zostały oplecione koralikami Toho Treasure Opaque-Frosted Sunset Orange oraz Round 15/0 Opaque Dandelion. Umieszczone na złotych sztyftach:


Troszkę się uzbierało tych kolczyków! Na dziś to już wszystko. Na pewno wrócę z postem wielkanocnym, bo jestem w trakcie przygotowywania koralikowych jaj! Tutaj mały przedsmak:


1 komentarz:

  1. Kolczyki urocze - szczególnie podobają mi się te malutkie :)
    Ulka

    OdpowiedzUsuń

Zostaw komentarz :) Twoja opinia jest dla mnie ważna!