niedziela, 5 kwietnia 2015

Wesołego Alleluja! Koralikowe jaja wielkanocne

Witam Was wielkanocnie :) Chciałabym się pochwalić moimi koralikowymi jajami, których zrobienia podjęłam się w tym roku. Nigdy nie oplatałam jajek, było to dla mnie spore wyzwanie, ponieważ równe i dokładne oplecenie jajka jest sztuką, ze względu na jego zwężający się ku górze kształt. Oglądając inspiracje na Pintereście, natrafiłam na tą stronę i wzór siatki na jajko. Kupiłam plastikowe, kolorowe jajka (o takie) i zabrałam się do koralikowania. Moje pierwsze koralikowe jajo wygląda tak:
Do jego zrobienia użyłam czeskich koralików Preciosa w rozmiarze 11/0: zmrożonej żółci ze srebrnym środkiem (czyli efekt 'silver-lined frosted'), oraz pastelowej zieleni i błękitu. Jestem z niego bardzo zadowolona, ponieważ wyszło równiutkie! Dół oraz góra jajka również. Tutaj dół:A tu zdjęcie góry:
Drugie jajko, które wykonałam, jest w kolorze matowej zieleni z dodatkiem błyszczących, złotych koralików: a la Faberge:
Niestety, ale Preciosa Preciosie nierówna. Niby też rozmiar 11/0, ale inne kolory koralików i siatkę musiałam wykonać dłuższą, ponadto męczyłam się nieco ze zrobieniem dołu oraz góry jajka. Nie jest do końca równa. Dlatego też jajko zostawiam sobie. Tutaj zdjęcie wymęczonego dołu:Oraz góry:

Mam nadzieję, że kolejne jajko z tymi koralikami już będzie lepsze: mam kilka kolorów matowej linii Preciosy, więc podejrzewam, że dobiję do serii jaj ;)

Tymczasem cieszcie się wolnym czasem, jeszcze dziś i jutro. Wesołego Alleluja!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw komentarz :) Twoja opinia jest dla mnie ważna!